• ۰۲۱ ۸۲۴۶۴

 • info@araz-tms.com

سرویس ها

تولید انواع کارتهای PVC

در برخی از دستگاه‌های حضور و غیاب از کارت‌های بدون تماس، بارکد یا مغناطیس استفاده می‌شود. در سایر سیستم‌های کنترل تردد مانند پارکینگ و رستوران و اکسس کنترل و همچنین گشت و نگهبانی نیز از این قبیل کارت‌ها استفاده می‌شود. کارت‌های مورد استفاده در این دستگاه‌ها عموماً بصورت کارت PVC(تمام پلاستیک) می‌باشد. توسط دستگاه کارت پرینتر بر روی این کارت‌ها مشخصات دارنده کارت و سازمان مربوط چاپ می‌شود. انواع کارت‌های مورد استفاده در دستگاه‌های حضور و غیاب و دستگاه‌های مشابه بصورت زیر می‌باشد.

کارت بدون تماس

کارت بارکد

کارت مغناطیس


کارت بدون تماس در دو نوع ۱۲۵ کیلو هرتز و ۳ مگاهرتز تولید و استفاده می‌شود. کارت‌های ۱۲۵ کیلوهرتز در دو نوع قابل خواندن ( R ) و قابل خواندن و نوشتن ( RW ) موجود می‌باشند. کارت‌های ۱۳ مگاهرتزعموماً قابل خواندن و نوشتن می‌باشند. یک آنتن و یک Icبسیار ظریف جهت ذخیره اطلاعات در داخل کارت‌های بدون تماس جاسازی شده است سطح رو و پشت کارت کاملاً صاف و قابل پرینت می‌باشد.

کارت بارکد که برای دستگاه حضوروغیاب و سایر موارد کاربرد دارد بصورت مقوایی و یا PVC قابل تولید می‌باشد در کارت‌های بارکد که بصورت PVC تولید می‌شود، شماره کارت بصورت بارکد توسط چاپگر ویژه‌ی کارت بر روی آن پرینت می‌شود. چون کارت‌های بارکد از شکاف ویژه بارکدخوان عبور داده می‌شوند دارای استهلاک بیشتری می‌باشد و توصیه می‌شود از روش پرینت غیرمستقیم برای چاپ بارکد روی این کارت‌ها استفاده شود تا بارکد چاپ شده روی کارت در مقابل خراشیدگی مقاوم باشد. در مواردی می توان با دستگاه لمینیت ویژه کارت PVC روی کارت بارکد را پرس نمود ولی در این صورت به جهت افزایش ضخامت آن ممکن است کارت از شکاف کارت خوان‌ها عبورنکند.

بر روی کارت مغناطیس یک باند مشکی رنگ که نوار مغناطیس نامیده می‌شود قرارمی‌گیرد که روی این نوار شماره کارت توسط دستگاه کد کننده نوشته می‌شو‌د. این نوع کارت‌ها به میدان مغناطیسی و دما و ضربه و خراش در قسمت ناحیه نوار مغناطیسی حساس می‌باشند. دراین نوع کارت روی نوار مغناطیس پرینت انجام نمی‌شود.

امروزه با توجه به خصوصیات سه گروه کارت فوق، استفاده از کارت‌های بدون تماس رایجتر شده است. پرینت روی کارتهای PVC بصورت تک رنگ ( مشکی ) و یا رنگی انجام‌میشود. می‌توان یک روی کارت را تک رنگ و روی دیگر کارت که عموماً عکس پرسنل در آن می‌باشد را رنگی چاپ کرد. هزینه چاپ تک رنگ ارزانتر از چاپ رنگی است. در روشهای جدید روی کارت پس از چاپ، یک لایه مقاوم کننده اضافه می‌شود، این لایه جهت افزایش مقاومت موارد چاپ شده در مقابل خراشیدگی و استهلاک می‌باشد. چاپ کارت PVC به دو روش چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم انجام می‌شود، هزینه چاپ غیر مستقیم بیشتر می‌باشد ولی این نوع چاپ به مراتب مقاومتر است. کیفیت چاپ روی کارتهای PVC تا ۳۰۰dpi می‌باشد. کارته‌ای PVC عموماً به ابعاد ۸۶×۵۴ میلیمتر و به ضخامت ۷۶ میلیمتر تولید می‌شوند. شرکت آراز انواع کارت‌های PVC را با کیفیت بالا و به روش چاپ غیرمستقیم و لایه ی محافظ تولید و به مشتریان عرضه می‌نماید.

کنترل تردد خودرو در سازمان‌ها

در سازمان‌هایی که پارکینگ اتومبیل موجود می‌باشد، لازم است ورود خودرو به این پارکینگ‌ها مدیریت شود. اتومبیل‌هایی که وارد یک سازمان می‌شود را می‌توان به سه گروه دسته بندی نمود:

اتومبیل های سازمان

اتومبیل های پرسنل سازمان

اتومبیل های مراجعه کننده گان

هر یک از این گروه‌ها‌ در پارکینگ نیاز به مدیریت متفاوت دارند، برخی از آن‌ها بشرح زیر می‌باشد.


اتومبیل‌های سازمانی

عموماً این خودرو‌ها در خارج از ساعات اداری در پارکینگ سازمان توقف می‌کنند. اتومبیل‌های سازمانی از تاریخ معینی تحویل راننده شده و در طول ساعات اداری معمولاً بارها از پارکینگ سازمان خارج شده و وارد پارکینگ می شوند.

اتومبیل‌های پرسنل سازمان

اگر پارکینگ اتومبیل در سازمانی ظرفیت مناسبی داشته باشد به پرسنل سازمان امکان استفاده از آن داده می‌شود. ممکن است در یک سازمان ورود یا خروج اتومبیل پرسنل به منزله ورود و یا خروج وی از سازمان باشد. اتومبیل‌های پرسنل در ساعات اداری داخل پارکینگ خواهند بود و در ساعات غیر اداری از پارکینگ خارج می‌شوند. ممکن است در یک سازمان اجازه ورود اتومبیل پرسنل به داخل پارکینگ در ساعات غیر اداری داده نشود.

اتومبیل‌های مراجعه کنند‌گان

در سازمان‌هایی که برای اتومبیل ارباب رجوع اجازه استفاده از پارکینگ داده می‌شود خدمات ویژه ای نیز برای آن نیاز خواهند داشت. حتی ممکن است از اتومبیل‌ها هزینه‌ای دریافت شود. معمولاً ورود این اتومبیل‌ها فقط در ساعات اداری مجاز است، و در صورت اخذ هزینه برای استفاده از پارکینگ لازم است صندوق پارکینگ نیز کنترل شود.

شرکت آراز با ارائه‌ی دستگاه پارکینگ و سیستم پارکینگ از اوایل دهه‌ی ۱۳۷۰ اقدام به مکانیزه نمودن پارکینگ با دو نرم افزار ویژه ی پارکینگ برای نیا‌زهای عمومی و نیازهای حرفه‌ای کرده است.

مکانیزه کردن پارکینگ عمومی

از مهمترین نیازهای شهری استفاده از پارکینگ عمومی می‌باشد. امروزه علاوه بر شهرهای بزرگ در بیشتر شهر‌های کوچک نیز از پارکینگ‌های عمومی بهره برداری می‌شود. غالبا ً خودروهایی که از پارکینگ عمومی استفاده می کنند لازم است اجرت آن را نیز پرداخت نمایند. اجرتی که برای استفاده از پارکینگ‌های عمومی مطالبه می‌شود به مدت زمان استفاده از پارکینگ و نوع خودرو ارتباط دارد. گروه‌هایی که از پارکینگ عمومی استفاده می‌کنند را می‌توان به شرح زیر تقسیم کرد:

 1. اتومبیل‌های سواری متفرقه
 2. اتومبیل‌های مشترکین
 3. خودرو‌های بزرگ مانند مینی بوس و کامیونت
 4. موتور سیکلت‌ها
 5. خودروهای توقیفی
 6. خودروهای مالکین یا مالک پارکینگ

اتومبیل‌های سواری متفرقه

این خودرو ها به صورت گذری از پارکینگ استفاده می‌کنند و متناسب با مدت زمان استفاده از پارکینگ هنگام خروج از پارکینگ هزینه پرداخت می‌کنند.

اتومبیل های مشترکین

مالکین خودروهایی که به صورت مستمر از پارکینگ استفاده می‌کنند و یا خودرو ی خود را شب‌ها در پارکینگ عمومی پارک می‌کنند با خرید اشتراک ماهانه یا چند ماهه ضمن پرداخت هزینه‌ی مناسب تر می‌توانند به دفعات در طول روز از پارکینگ استفاده نمایند. در برخی پارکینگ‌ها مشتریان دائمی پارکینگ با پیش پرداخت مبلغ مناسبی از تخفیف‌های ویژه‌ای استفاده می‌کنند.

خودروهای بزرگ

با توجه به اینکه فضای مورد نیاز برای پارک این خودرو‌ها بیش از فضای معمول می‌باشد، هزینه پارکینگ این خودروها دارای تعرفه‌ی جداگانه‌ای است.

موتور سیکلت

موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌ها از فضای اختصاصی خود استفاده می‌کنند عموماً این فضا سر پوشیده و کوچکتر از فضای مورد نیاز سایر خودروهاست و از تعرفه‌ی ویژه ی موتور سیکلت برای محاسبه‌ی هزینه پارکینگ استفاده می‌کنند.

خودرو‌های توقیفی

در غالب شهرها خودروهایی که از طرف پلیس توقیف می‌شوند در پارکینگ‌های عمومی نگهداری می‌شوند، در اکثر موارد این خودرو‌ها بیش از یک روز در پارکینگ پارک می‌شوند و با اجازه‌ی پلیس امکان خروج آنها از پارکینگ خواهد بود.

خودرو‌های مالکین پارکینگ

در بسیاری از موارد مالک پارکینگ شهرداری، سازمانهای میادین و تره بار و یا مراکز خرید می‌باشد. در این پارکینگ‌ها خودروی مالکین از مزایای ویژه و اختصاصی بهره مند می‌شوند.

در همه‌ی پارکینگ‌های عمومی از مراجعه کنندگان اجرت دریافت می‌شود با توجه به اینکه صندوق داران در این پارکینگ‌ها در طول یک روز و روزهای هفته تغییر می‌کنند، لازم است صندوق پارکینگ با روشهای صحیح حسابداری، مدیریت شود. نرم افزار پارکینگ لازم است صندوق هر اپراتور را بطور جداگانه محاسبه حساب هر یک از صندوق دارها را ماهانه اعلام نماید. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر خواهد بود که شخص پارکینگ دار امکان حضور مداوم در صندوق های پارکینگ را نداشته باشد.

دستگاه پارکینگ و نرم افزار پارکینگ آراز برترین سیستم پارکینگ عرضه شده در سطح کشور می‌باشد. این سیستم که بیش از ۱۵ سال است در پارکینگ‌های مهم شهر های بزرگ ازآن استفاده می‌شود پاسخگوی همه‌ی نیاز های یک پارکینگ عمومی می‌باشد.

کنترل تردد پرسنل

در کنترل تردد و حضور و غیاب در سازمان‌ها عموماً ۳ هدف اصلی وجود دارد.

 1. افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌ها
 2. تهیه آمار و گزارشات جهت ارائه مناسب خدمات
 3. محاسبه حقوق و دستمزد

استفاده از دستگاه حضور و غیاب کامپیوتری علاوه بر دقت و سرعت بالاتر نسبت به سایر روش های سنتی از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می‌باشد. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب کامپیوتری همه‌ی اطلاعات مربوطه به حضور و غیاب پرسنل بصورت دسته بندی شده در کامپیوتر ذخیره می‌شود. حجم این اطلاعات برای هزاران نفر و در بیش از سی سال به یک گیگا بایت در حافظه کامپیوتر نمی‌رسد. دسترسی به این اطلاعات بسیار سریع و نگهداری آنها بسیار راحت وکم هزینه خواهد بود. چون اطلاعات حضور و غیاب بصورت دسته بندی شده در حافظه ذخیره می‌شوند، مدیران می‌توانند گزارش‌های بسیار متنوع از جمله گزارش‌ها و نمودارهای آماری مربوط به گروه‌های کاری یا واحد های مختلف را تهیه‌نمایند. بدیهی است برای هر گونه بهبود در روند موجود در یک سیستم علاوه بر سایر پارامترها استفاده‌ی بهینه از این گزارش‌ها و آمارها الزامی می‌باشد.

تفکیک پرسنل با انضباط از پرسنل خاطی ضمن تشویق گروههای با انضباط، سبب اصلاح پرسنل خاطی می‌شود. ولی با عدم مدیریت صحیح، انگیزه پرسنل با انضباط از بین رفته و گروه پرسنل ضعیف وسیعتر خواهد شد.

ازگزارشهای تهیه شده توسط نرم افزار حضور و غیاب در برآورد آمارها و برآورد میزان تولید و یا خدمات استفاده می‌شود. با کمک این سیستم سازمان‌ها می‌توانند برای ساماندهی چارت سازمانی و توزیع نیروی انسانی برنامه ریزی کنند.

محاسبه کارکرد پرسنل برای پرداخت دستمزد توسط دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار حضور و غیاب انجام می‌شود، گزارش‌های این سیستم پس از ورود به سیستم مالی برای تهیه فیش حقوقی استفاده می‌شود. در نرم افزار جامع حضور و غیاب کاربران قادرند مرخصی را محاسبه و انتقال مرخصی به سال بعد را انجام دهند.

شرکت آراز طی سالهای فعالیت خود ضمن بهره گیری از توان فنی کادر پویا و فعال خود با استفاده از نظرات و راهنمایی‌های برترین مدیران کشور که در سازمان‌های مهم کشور از مصرف کنندگان محصولات آراز می‌باشند مجموعه ای بی نظیر ازدستگاه‌ها و امکانات جهت کنترل تردد پرسنل را عرضه می‌نماید. با اطمینان می توان شرکت آراز را پیشرو در ارائه ی سیستم های مدیریت زمان در ایران نامید.

دستگاه گشت و نگهبانی

یکی از دستگاه‌هایی که در نظارت و امنیت استفاده های وسیعی از آن می‌شود دستگاه گشت و نگهبانی است. از اواخر قرن نوزدهم شروع استفاده از این دستگاه‌ها که در آن زمان بصورت مکانیکی بودند، در سازمان‌ها رواج پیدا کرد. به مرور زمان تکنولوژی ساخت این دستگاه‌ها تعبیر کرد و به صورت امروزی درآمد.

دستگاه گشت و نگهبانی در دو حالت کلی استفاده می‌شود:

 1. ثبت وقایع، نظارت و کنترل
 2. اتوماسیون عملیات گشت زنی و بازبینی ها

ثبت وقایع، نظارت و کنترل:

ثبت وقایع یکی از نیازهایی است که براحتی با استفاده از دستگاه گشت و نگهبانی صورت می پذیرد. در مثالهای زیر برخی کاربرد های عملی که از این دستگاه استفاده می‌شود معرفی می شوند:

مثال ۱: ثبت وقایع در معدن سنگ

در یک معدن سنگ مسئول ناظر، تعداد کامیونهایی که سنگها را به محل مصرف حمل میکند را به تفکیک نوع سنگ خارج شده با استفاده از دستگاه گشت و نگهبانی ثبت می‌کند. در این روش نیازی به کاغذ و قلم نیست و شب یا روز در هر شرایط محیطی با سرعت و دقت عمل ثبت انجام می‌پذیرد. در زمان مناسب اطلاعات دستگاه گشت و نگهبانی به کامپیوتر منتقل شده و بصورت اتوماتیک آمار دقیق هر یک از ناظران در معدن به تفکیک تاریخ و ساعت و حتی اطلاعات کامیونها قابل ارائه می‌باشد.

مثال ۲: ثبت وقایع در کوره چینی و سرامیک

در یک کوره پخت چینی و سرامیک که دمای کوره در سه وضعیت عادی و بالا و پائین ممکن است باشد با استفاده از این دستگاه می‌توان همه‌ی این وضعیت‌ها وقایع را به سرعت و دقت ثبت و گزارش نمود.

مثال ۳: نظارت و کنترل مراکز

در مرکزی لازم است یک ناظر در زمان‌های معینی نظارت یا کار مشخصی انجام دهد، با تنظیم دستگاه گشت و نگهبانی می توان به این ناظر با دقت در انجام وظیفه‌ی محوله یاری نمود.

گشت زنی

گشت زنی نگهبانان و نظارت بر عملکرد صحیح آنان از مهمترین و حتی اساسی ترین نیازی است که مسئولان در مراکز مختلف دارند، حساسیت این امر بخصوص در شب و یا مراکز یا نقاط خاصی که نظارت در آنها سخت و گاهی غیر ممکن می‌باشد بسیار بیشتر می‌شود. اگر موضوع فوق با درک صحیح نیاز و شناخت دقیق انجام نشود ممکن است با وجود صرف هزینه های سنگین، نتایج ضعیف و زیانباری به همراه داشته باشد. استفاده از دستگاه گشت و نگهبانی که بصورت حرفه ای برای حراست طراحی و عرضه می‌شود این نیاز را با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی پاسخ گو خواهد بود.

مثال: گشت زنی در محله

در محله‌هایی که لازم است نگهبان در ساعت‌ها و روزهای معینی به آنها سر کشی کند. قطعه‌های کوچک کد شده بنام تگ (TAG ) نصب می‌شود. روی دستگاه گشت و نگهبانی زمان‌های گشت زنی برنامه ریزی می‌شود. دستگاه گشت و نگهبانی به هر یک از نگهبان‌ها در شیفت کاری خودشان تحویل داده می‌شود. نگهبان در زمان‌های برنامه ریزی شده به نقاط اعلام شده سر کشی میکند. دستگاه گشت و نگهبانی آمار بسیار مهم و دقیقی از نقاط سر کشی شده با اعلام نام نگهبان و ساعت و تاریخ مراجعه ارائه میدهد.

شرکت آراز با تجربه ای بیش از ۲۰ سال در تولید سیستم‌های کنترلی و امنیتی یکی از تواناترین دستگاه‌های گشت و نگهبان جهان را با کارائی بی نظیر طراحی و تولید و عرضه می‌نماید.

مدیریت رستوران سازمان‌ها و کارخانه‌ها

در بیشتر سازمان‌ها و کارخانه‌ها که ساعت‌های کاری در محدوده ی ساعت ناهار می‌باشد، غذا به پرسنل داده می‌شود. برخی مراکز مانند بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها علاوه بر محدوده‌ی ناهار، وعده های صبحانه و شام نیز به پرسنل داده می‌شود. در ادامه مواردیکه در رستوران سازمان ممکن است نیاز به کنترل داشته باشد ملاحظه می‌شود.

 1. نحوه ی رزو غذا توسط پرسنل
  • غذا صرفاً به پرسنلی سرو می‌شود که قبلاً در وعده مورد نظر غذا رزرو کرده باشند.
  • غذا به همه پرسنل بدون نیاز به رزرو قبلی سرو می‌شود.
 2. گروه‌های مختلفی که جهت دریافت غذا در یک سازمان ممکن است وجود داشته باشد.
  • پرسنل رسمی
  • پرسنل پیمانکار
  • کار آموزان
  • پرسنل قراردادی
  • میهمانان

  تعداد این گروه‌ها در برخی سازمان‌ها بسیار بیشتر می‌باشد.

 3. نحوه تهیه و سرو غذا
  • تهیه و سرو غذا توسط پیمانکار
  • تهیه غذا توسط پیمانکار و سرو آن توسط سازمان
  • تهیه و سرو غذا توسط سازمان
 4. منوی غذا
  • یک نوع غذا
  • بیش از یک نوع غذا
  • انتخاب سالاد، دسر و نوشابه
 5. محاسبه مبلغ غذا برای پرسنل
  • غذا رایگان توزیع می‌شود و صرفاً کنترل ها ی لازم جهت سرو تعداد غذا متناسب با تعداد پرسنل سازمان انجام می‌شود.
  • غذا برای گروههای مختلف سازمان با مبلغ متفاوت از صفر ریال تا قیمت آزاد محاسبه می‌شود.
  • مبلغ با توجه به تعداد غذای دریافتی و مخلفات محاسبه می‌شود.
 6. تهیه صورتحساب پیمانکار برای رستوران هایی که تهیه ی غذا به عهده پیمانکار می‌باشد.
 7. ارائه ی آمار مصرفی یا سرو شده در طول هفته و ماه و سال و استفاده از آن جهت تهیه مواد اولیه و اعمال به سیستم مالی یا حقوق و دستمزد.

موارد فوق برخی از نیازهای رستوران سازمان یا رستوران کارخانه می‌باشد که با استفاده از سیستم رستوران می توان آن را به صورت مطلوب مدیریت کرد.

شرکت اراز با تجربه ۱۵ ساله خود در ارائه و راه اندازی سیستم کنترل رستوران به صورت حرفه ای این نیاز سازمانها را پاسخگو می‌باشد.